niedziela, 27 października 2013

Przerwa :c

Ci, co jeszcze czytają tego bloga, mimo że ssie! XD

Pewnie zauważyliście, że dodaję notki coraz rzadziej. Tak, mnie też to boli. Naprawdę boli, bo wolałabym pisać dla Was częściej. Niestety, jeszcze przez parę miesięcy obowiązuje mnie obowiązek szkolny (spłońcie...) i muszę się uczyć xd

Ten tydzień będzie dla mnie wyjątkowo ciężki, dlatego z przykrością informuję, że następny rozdział Immortuorum pojawi się nie wcześniej niż w nocy z 1ego na 2ego listopada.

Chciałabym dodać go wcześniej, ale od poniedziałku do czwartku codziennie mam jakiś sprawdzian albo ciężką kartkówkę, więc po prostu nie dam rady :< Będę mogła pisać dopiero w piątek xd Postaram się spłodzić długi i ładny rozdział, jako rekompensatę za te ponad dwa tygodnie ciszy.

Przepraszam za to i mam nadzieję, że mimo wszystko dalej będziecie wspierać mnie w pisaniu Immortu :3

Wiem, jestem osobą leniwą, ale niektórzy z Was dobrze wiedzą (np. Hikari <3) ile ładny komentarz może zdziałać w mojej głowie (taki mentalny kopniak w rzyć ^w^)

Jeszcze raz dziękuję i przepraszam.

niedziela, 13 października 2013

Immortuorum- rozdział 3

Hej wszystkim, którzy jeszcze czytają to dziadostwo! :D Wybaczcie, że rozdział dodaję dopiero dziś, ale nie miałam za bardzo weny i dostępu do komputera ^^' Rozdział dedykuję Hikari, której komentarze i wiadomości na Twitterze nieustannie podnoszą mnie na duchu. Mam nadzieję, że mnie nie opuścisz w trakcie opowiadania ^^' Enjoy~! ***

Czas jakby się zatrzymał.
Słońce stanęło na niebie pełnym nieruchomych obłoków, oświetlając stale te same miejsca i obdarzając cieniem inne obszary miasta. Wiatr przestał poruszać strzępami porannego wydania „Daily Morteny”. Powietrze stało się dziwnie gęste, ciężkie, jakby chciało na swój własny sposób zdjąć wielki ciężar z barków mężczyzny siedzącego za wielkim, mahoniowym biurkiem w swoim gabinecie na komisariacie.
Lee Sungmin był przygnębiony. Wielce przygnębiony. Siedział na niewygodnym krześle, zgarbiony. Oparłszy łokcie o blat stojącego przed nim mebla, schował twarz w dłonie, zerkając ponuro przez palce na ułożone w równym rzędzie akty zgonu.
Anna, Maya, Joshua, Mark, Leslie, Emily, Clark, Peter…
Zacisnął mocno powieki z nadzieją, że gdy otworzy oczy, w miejsce nazwisk tych ośmiu młodych ludzi zobaczy dwa lub trzy imiona ofiar wypadku, choroby, czegokolwiek, co dałoby się jasno wytłumaczyć.
Błagam…
Otworzył oczy, po raz kolejny odczuwając przemożny zawód.
Westchnął ciężko.
-Co się z wami stało?- szepnął, muskając opuszkami palców fotografię Mayi.
Siedemnastolatka była bardzo urodziwa. Więc może morderstwo z zazdrości? Złość spowodowana nieodwzajemnionym uczuciem?
Inspektor niemal natychmiast porzucił tę teorię. Na ciele nie znaleziono żadnych śladów, które sugerowałyby napaść czy próbę samoobrony. Nie wykryto również substancji chemicznych, mogących zabić dziewczynę. Sprawa miała się podobnie u reszty ofiar. Zero obrażeń, brak wszelkich poszlak…
Sungmin potrząsnął gwałtownie głową, usiłując się uspokoić. Nie daj się ponieść emocjom, pomyślał, bo w ten sposób jedynie zaszkodzisz całej sprawie.
Mężczyzna wstał i zaczął chodzić po pomieszczeniu, myśląc intensywnie.
Co ich łączy? Status społeczny? Nie, to na pewno nie to. Trójka z nich pochodziła z klasy robotniczej, dwoje ze średniej a pozostała trójka z najwyższej.
Cztery kobiety i czterech mężczyzn. Czy to coś znaczy?
Lee szczerze w to wątpił. Zawsze uważnie analizował akty zgonów i jeszcze nigdy nie natrafił na podobny wzorzec.
No dobrze. Raz.
Ale to było wiele lat temu i wtedy nikt nie miał większych wątpliwości co do okoliczności śmierci ofiar. Nie było łatwo, jednak on poradził sobie rewelacyjnie, mimo że zaledwie dwa miesiące wcześniej odebrał dyplom ukończenia akademii policyjnej…
Jednak tamta sprawa, w porównaniu do obecnej, przypominała dziecinną zabawę. Teraz nikt mu nie wierzył, nie pomagał, nie chciał słuchać. Nikt nie brał jego podejrzeń na poważnie, choć były trafne. Sungmin już wkrótce miał się o tym przekonać na własnej skórze a Morteńczycy…
Cóż, ludzie są mściwi, nawet ci najuczciwsi. Mieszkańcy Morteny niedługo sami zaczną błagać inspektora o pomoc.
Tylko czy będzie on chciał im jej udzielić…?
Detektyw podszedł do okna wolnym krokiem, po czym, oparłszy się o parapet, wyjrzał na zewnątrz.
Było południe. Ulice roiły się od wędrujących w im tylko znanych kierunkach ludzi. Wychodzili na przerwy na drugie śniadanie? Wracali przedwcześnie z pracy, a może właśnie się do niej wybierali, spóźnieni? Wypełniali zlecenia pracodawcy? Szli na zakupy? Albo po prostu na spacer, chcąc nacieszyć się dobrą pogodą?
Pod oknem przebiegła dwójka roześmianych, zarumienionych dzieci. Sungmin uśmiechnął się delikatnie. Dzieci są urocze, kochane i takie… bezbronne. Prawie tak samo narażona na ataki była młoda Kim Maya.
Lee zrzedła mina. Powinien był ją obronić. Ją i każdą inną osobę, która zginęła w ten sposób. To jest jego obowiązek- chronić mieszkańców. Do tej pory wypełniał swoją powinność nienagannie. Nadinspektor nigdy nie otrzymał na niego ani jednego listu z zażaleniami czy skargami, choć bywały takie momenty, że korespondencja na jego biurku przysłaniała sylwetkę naczelnego stróża prawa. Obywatele tej niewielkiej mieściny dziękowali nadinspektorowi za Sungmina, który, jak zostało to już wspomniane, na początku swojej kariery wielce przysłużył się miastu. Mieszkańcy niemalże nosili go na rękach, gdy rozwiązał ten problem.
Jednakże, w naturze ludzkiej leży zmienność.
Pięć lat temu był dla nich niczym Mesjasz. Teraz puszczali pomimo uszu jego uwagi, obawy, zbywając go słowami pełnymi ignorancji. Lee jakoś to znosił, jednak… jak długo będzie w stanie radzić sobie z coraz bardziej przytłaczającą go z dnia na dzień samotnością?
Nie miał komu się zwierzyć, z kim porozmawiać. Co prawda, dzielił się swoimi podejrzeniami z Donghae, jednak młodszy Lee jedynie potakiwał przyjacielowi, po czym zamykał mu usta inteligentnymi w jego mniemaniu wypowiedziami. Ale Sungminowi nie chodziło o to, żeby wyrzucić z siebie wszystkie negatywne emocje, tylko po to by zostać chwilę później wyśmianym, w mniej lub bardziej dotkliwy sposób.
Pragnął by ktoś mu uwierzył. Wysłuchał, może pocieszył. Ale przede wszystkim uwierzył. Być może opuściłyby go wtedy wątpliwości, czy przypadkiem nie szuka zbrodni na siłę. Z jednej strony było to jak najbardziej możliwe, w końcu nie miał dowodów na to, że w mieście grasuje seryjny morderca.
Jednak coś nieustannie mówiło mu, że coś jest nie tak z tymi zgonami, że kryje się za nimi wielka tajemnica, sekret, który musi poznać, jeśli chce uratować następnym młodym ludziom życie.
Lee zamyślił się tak głęboko, że nie dostrzegł otwierających się powoli drzwi. I prawdopodobnie dałby się zaskoczyć, gdyby intruz nie potknął się na progu o własną stopę.
- GHAAAAAAAAAAAAAAAH!
Sungmin odwrócił się gwałtownie, wystraszony nagłym wrzaskiem, lecz lęk w ciągu ułamka sekundy ustąpił miejsca bezgranicznemu rozbawieniu.
Inspektor, ujrzawszy ciemny kształt na podłodze, ryknął gromkim śmiechem, zginając się w pół i chwytając za brzuch.
Wyciągnięty jak na średniowiecznej machinie tortur, z podciągniętą do połowy pleców koszulą, jednym butem pod drzwiami, rozwichrzonymi jak podczas najgorszej burzy włosami i miną wyrażającą bezgraniczne zdumienie, wyglądał niezwykle komicznie i chyba nikt nie mógłby powstrzymać się od śmiechu, widząc przed sobą tego nieszczęsnego osobnika.
- Ming, nie śmiej się, tylko mi pomóż- wystękał Hae, nawet nie próbując się podnieść o własnych siłach
Straszy Lee otarł łzy z kącików oczu i nadal nieco pochylony, podszedł do przyjaciela.
- Jak ty to zrobiłeś, co?- Spytał, chichocząc. Mimo wszystko, Donghae zawsze wiedział, jak poprawić mu humor. A że w większości przypadków robił to przez przypadek… Cóż, to już inna sprawa.
Sungmin włożył mu dłonie pod brzuch i podciągnął delikatnie chłopaka, który, nieruchomy niczym zwłoki, po prostu nie zareagował i bez protestów w żadnej możliwej postaci pozwolił się ciągnąć po podłodze w kierunku zielonkawej kanapy.
- Rusz się, ty worku zgniłych kartofli…!- Sapnął Ming, rzucając Hae na miękki mebel i po od razu rozcierając ramiona. Chłopak był trochę ciężki.
- Czemu zgniłych?- Zbulwersował się młodszy
- Bo ja tak mówię- odszczekał inspektor i po chwili namysłu dodał- Ja wiem, że ta podłoga woła o interwencję miotły, ale dlaczego postanowiłeś ją wyręczyć?
- Jestem dobrym samarytaninem. I jeśli miałbym coś wyręczać, byłyby to sprzątaczki.
- Określasz nasze sprzątaczki mianem „coś”? No wiesz, jak możesz, Donghae… Chyba mógłbym cię za to aresztować.
-…ty chyba kpisz.
- A skądże!
Przyjaciele mierzyli się przez chwilę wzrokiem, ostatecznie jednak nie wytrzymali i obydwaj zaczęli się śmiać. Starszy Lee przysiadł obok podwładnego, kładąc mu rękę na ramieniu.
- Nic ci nie jest?- Spytał z uśmiechem na ustach
- Jakoś żyję- odpowiedział Donghae, odwzajemniając gest- Nie wiem, jak to się stało, Sungmin. Chyba masz w pokoju poltergeista.
- I co jeszcze? Może krasnoludki?- Zakpił niewierzący w jakiekolwiek siły nadprzyrodzone mężczyzna
- Kto wie…?
- Masz coś dla mnie, Lee, czy po prostu przyszedłeś zrobić z siebie klauna?
Hae nie odpowiedział, zajęty poprawianiem swojego ubioru. Gdy parę sekund później zorientował się, że zadano mu pytanie, spojrzał na starszego kolegę i odparł:
- Nie wiem, nie pamiętam. Chyba uderzyłem się w głowę.
Sungmin westchnął.
- Patrz pod nogi, Donghae. Ty potrafisz wywrócić się dosłownie wszędzie.
- Nie prawda!- Zbulwersował się brązowowłosy- Nie wszędzie! Może to zabrzmi dziwnie i nieprawdopodobnie, ale przewracam się tylko i wyłącznie w pobliżu twojego gabinetu! Musi być przeklęty albo nawiedzony… Sungmin?- Chłopak zamilknął na widok miny przyjaciela.
Inspektora olśniło. A co, jeśli elementem łączącym te wszystkie ofiary, od którego powinien zacząć, nie jest sposób, w jaki zginęli, ale miejsce…?
Ciemnowłosy zerwał się gwałtownie i podbiegł do biurka, chwytając zamaszystym ruchem akty zgonów. Na drugiej stronie powinna być informacja, gdzie odnaleziono ciała…
- Donghae, mapa!- detektyw wyciągnął rękę w stronę chłopaka, ponaglając go do wykonania zleconej mu czynności.
Gdy pożądany przedmiot znalazł się w jego dłoni, chwycił ołówek i kółkami zaznaczał miejsca, gdzie prawdopodobnie zmarła wczoraj tajemnicza ósemka. Kiedy skończył, uważnie przyjrzał się mapie.
- Widzisz to, co ja?- Rzucił w stronę przyjaciela, który, tak jak on, pochylał się nad planem miasta
- Uhm, tak, ale nie rozumiem…
- Spójrz- inspektor dotykał po kolei każdego nakreślonego kółka- Ciała leżały niedaleko od siebie, w odległości dwóch lub trzech przecznic od następnego. Na dodatek zataczają delikatny łuk…
- Jaki łuk?- Zdziwił się Donghae
- Już ci pokazuję…- Sungmin ponownie chwycił ołówek- Jeśli połączymy te miejsca- przeciągnął węglem po mapie- to powstanie nam półokrąg.
- Faktycznie! Ale co to znaczy?
- Zaraz się tego dowiem- schował plan do kieszeni
Hae zamrugał gwałtownie, nie rozumiejąc.
- Co?
- Wychodzę- detektyw chwycił marynarkę i stanął w drzwiach, odwracając się do przyjaciela- Nie wiem, czy dzisiaj wrócę.
Nie czekając na odzew, wyszedł z gabinetu i posterunku.
Na zewnątrz wyjął mapę i odszukał wzrokiem najbliższe miejsce. Podążając w tamtym kierunku zastanawiał się, czy cokolwiek tam znajdzie i jaki to będzie miało wpływ na prowadzone przez niego dochodzenie. Czy popchnie je naprzód? A może cofnie się parę kroków w tył, jeśli to w ogóle możliwe?
Wiedział mało, przerażająco mało. Nigdy nie czuł się bardziej bezradny niż w tym momencie. Ludzie w jego mieście ginęli a on nie mógł nic na to poradzić. Miał związane ręce. Skoro ich nie uratował, to był poniekąd współwinny, prawda? Mimo że nic nie zrobił… A może przede wszystkim dlatego?
Tak czy owak, Sungmin czuł, że jego dłonie umazane są krwią. I zrobi wszystko, żeby tą krew zmyć. Najlepiej poprzez rozwiązanie zagadki i zatrzymania tego dziwnego łańcucha niewyjaśnionych śmierci.
Inspektor dotarł w końcu do pierwszego miejsca zbrodni- latarni, pod którą odnaleziono młodego Joshuę. Z tego, co wiedział, chłopak był od niedawna żonaty i razem z partnerką oczekiwali pierwszego dziecka. Serce stróża prawa na tę myśl przeszył żal. Kolejne, niczemu niewinne maleństwo, które nigdy nie pozna swego ojca. Świat nie zna większego okrucieństwa niż odbieranie dzieciom rodziców. To zostawia trwały ślad w psychice, ranę, która być może nigdy się nie zabliźni.
Lee przykucnął i przyjrzał się uważnie podstawie latarni. Nic, żadnych śladów walki ani krwi.
Mężczyzna westchnął i ruszył dalej.
Drzwi pod mieszkaniem Marca… Chodnik przed restauracją… Ławka przy domku… Deptak przed jedną z nielicznych w mieście willi… Ścieżka w niewielkim parku… Most nad rzeką…
Wszędzie dokładnie to samo. Absolutnie nic.
Boczna uliczka, gdzie odnaleziono Mayę, także nie sprezentowała mu przydatnych poszlak. Ulica była czysta niczym łza i prawdopodobnie pierwszy raz w życiu ten fakt go zirytował. Był dumny z pracowników socjalnych, utrzymujących w Mortenie porządek, jednak, na litość boską, mogliby się powstrzymać przed wymiataniem mu spod nosa dowodów potencjalnych zbrodni! A nuż by coś znalazł i wszyscy by mu uwierzyli…?
Inspektor przespacerował się ulicą jeszcze trzy razy, nie chcąc przeoczyć żadnego szczegółu. Dopiero wtedy uznał, że nic więcej nie znajdzie i ruszył w drogę powrotną na komisariat.
Podniósł wzrok na niebo. Zmierzchało.
Westchnął ciężko. Spędził pół dnia na poszukiwaniach i wraca z pustymi rękoma. Co on teraz powie Donghae? Jak wytłumaczy swoje niecodzienne zachowanie? Po wyrazie twarzy przyjaciela widać było, że się o niego martwił, gdy ten, niezwykle podniecony, niemal wybiegł z budynku. Nie obejdzie się bez niewygodnych pytań i jeszcze trudniejszych odpowiedzi, których będzie zmuszony wkrótce udzielić. Skrzywił się na samą myśl o czekającym go przesłuchaniu i z tego powodu nie bardzo spieszyło mu się do miejsca pracy.
Lee Sungmin nie był świadomy, jak wiele ten moment zwłoki zmieni w jego życiu.
Gdy przygnębiony opuścił głowę, dostrzegł po swojej lewej ledwie widoczny ruch. Zaskoczony, poszedł w tamtym kierunku i chwilę później uśmiechał się lekko. Zalazł to, czego szukał. Poszlakę.
Mężczyzna zdecydowanym ruchem ściągnął z żywopłotu powiewającą na wietrze wstążkę. Była niebieska, tak jak reszta ubioru zmarłej Kim Mayi. Prawdopodobnie odwiązała się w chwili upadku dziewczyny.
Jednak nie na to zwrócił uwagę inspektor, lecz na dwie malutkie krople krwi, wyróżniające się na tle jasnego błękitu.
A więc coś cię zraniło, pomyślał Lee, zraniło aż do krwi. Ale co? I w którym miejscu?
Nie wiedział, czy ten kawałek materiału cokolwiek znaczy, jednak był szczęśliwy. Skoro odnalazł naznaczoną krwią wstążkę, to kto wie- może natrafi na ślad zabójcy?
Z rozmyślań wyciągnął go kolejny, dostrzeżony kątem oka, ruch. Odwrócił gwałtownie głowę, akurat by ujrzeć znikający za rogiem rąbek białej sukni.
Sungminowi zabiło mocniej serce, oddech przyspieszył gwałtownie a strużka zimnego potu spłynęła wzdłuż kręgosłupa, wywołując nieprzyjemny dreszcz na całym ciele.
Czyżby sprawca wrócił na miejsce zbrodni…?
Nie zastanawiając się dłużej, rzucił się w pogoń za potencjalnym podejrzanym.
Kimkolwiek był, lub była, jak wskazywał na to ubiór, umiał szybko biegać. Szybciej od ścigającego go stróża prawa, który z każdym kolejnym zakrętem był w stanie dostrzec jedynie dół białej sukienki, której właściciel chował się za rogiem. Inspektor był zawsze tę parę metrów za podejrzanym, którego, mimo szczerych chęci, nie potrafił dogonić.
W końcu stało się to, czego Lee obawiał się najbardziej- stracił białą suknię z oczu. Zdyszany, rozglądał się gorączkowo dookoła, z nadzieją ujrzenia tej osoby ponownie. Najlepiej na kolanach błagającej o wymierzenie jej sprawiedliwości.
Nagle dostrzegł coś, co skutecznie wyparło z jego umysłu myśl o dalszej pogoni.
Przed bramą znajdującej się po drugiej stronie ulicy posiadłości, stało dwóch mężczyzn. Jednym z nich, niskim i krępym, o wielkich i sumiastych wąsach, był nadinspektor. Drugiego Sungmin nie znał.
Detektyw podszedł wolnym krokiem do pary, nie chcąc ich zaskoczyć. W końcu było już dość późno, a jedynym źródłem światła były ustawione wzdłuż chodników latarnie.
Gdy był wystarczająco blisko, by usłyszeć śmiech mężczyzn, odezwał się.
- Dobry wieczór, nadinspektorze.
Starszy człowiek odwrócił się z uśmiechem na ustach. Zawsze lubił swojego podwładnego.
- Oh, panie Lee! Jak miło pana widzieć!- ucieszył się nadinspektor- Dobrze się składa, miałem się do pana wybierać z samego rana.
- Doprawdy?- spytał Sungmin, lustrując wzrokiem wyższego mężczyznę
Był ubrany dość skromnie. Na ciemną koszulę narzucił bury płaszcz, który idealnie komponował się z popielatym szalikiem, zwisającym luźno z szyi. Nieznany mu osobnik miał pełne usta, zgrabny nos i nieco pucołowate policzki. Twarz, otulona nieco przydługimi, brązowymi włosami, wyrażała szczere zaciekawienie przybyszem.
Lee na pierwszy rzut oka nie dostrzegł w nieznajomym niczego, co mogłoby go zaniepokoić. Sprawiał wrażenie normalnego, młodego człowieka. Jednak coś w jego postawie, pełnej dumy i pewności siebie, mówiła mu, że miejsce, w którym właśnie stoją, nie jest przypadkowe. Z pewnością był szlachcicem a posiadłość za plecami inspektora należała do tajemniczego ciemnowłosego.
Było też coś w jego spojrzeniu… Coś dziwnego, niesamowitego… Coś, co wywoływało dziwny dreszcz na kręgosłupie Sungmina.
- Panie Lee, chciałbym panu przedstawić hrabiego Draculę, który właśnie wrócił z długiej podróży- oznajmił wyraźnie podekscytowany nadinspektor- Hrabio, poznaj mojego zastępcę i najbardziej zaufanego przyjaciela, inspektora Lee Sungmina.
Hrabia wyciągnął dłoń w stronę detektywa, uśmiechając się delikatnie.
- Miło mi pana poznać, inspektorze. Mam nadzieję, że będziemy mogli zostać przyjaciółmi.
Lee przyjął dłoń, zamykając ją w uścisku.
- Też mam taką nadzieję, hrabio Dracula.
Dracula skrzywił się lekko.
- Jeśli to możliwe, wolałbym aby nie zwracał się pan do mnie tym nazwiskiem. Nie darzę ciepłymi uczuciami imienia mojego ojca.
- Jak w takim razie powinienem pana tytułować?- zdziwił się Sungmin
- Mam na imię Kyuhyun. Cho Kyuhyun.